Nasz skarb
Jezioro Wieleńskie

Jezioro Wieleńskie to piękne i malownicze miejsce, które z pewnością zrobi wrażenie na każdym turyście odwiedzającym tę okolicę. To jedno z największych jezior w regionie, którego powierzchnia wynosi około 300 hektarów. Szczególnym powodzeniem cieszą się wyprawy kajakowe. Dla chcących spróbować swych sił w wiosłowaniu przygotowano dwa ciekawe szlaki kajakowe – „Konwaliowy Szlak Kajakowy” oraz „Kajakową Pętlę Cysterską”. Konwaliowy Szlak Kajakowy jest wyjątkowo ciekawy i świetnie zagospodarowany. Na dodatek łatwy, przyjazny i bogaty w przeróżne atrakcje. Idealny na rodzinne spływy. Ma długość 37 km i prowadzi przez 19 jezior Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Jeśli masz ochotę na malowniczą podróż po jeziorach i okolicznych miejscowościach, to zdecydowanie polecamy.

Co robić nad wodą
Atrakcje wodne

Poszukiwaczy aktywnych form wypoczynku nad wodą Wieleń nie rozczaruje. Znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaki, rowerki wodne, łodzie wędkarskie, żaglówka Omega, windsurfing, deski SUP).
W sezonie letnim mnóstwo frajdy sprawiają również przejażdżki po jeziorze: banan, kółko lub wakeboard.

Udane połowy
Wędkarstwo

Jezioro obfituje w leszcza, karpia, płoć, lina, wzdręga, krąpia i ukleję. Gatunki drapieżne reprezentuje licznie występujący sandacz i węgorz. Występuje tu także okoń, a nieco rzadziej również szczupak.

Idealne na rodzinną przejażdżkę
Trasy rowerowe

Okolice Wielenia otoczone są wieloma fantastycznymi trasami, idealnymi na rowerowe wypady dla całej rodziny; podróżując rowerem można w pełni zobaczyć i docenić piękno otaczającej przyrody. Miłośnicy dwóch kółek znajdą tu 142 km oznakowanych dróg rowerowych, w tym m.in.: Szlak Kaszczorski (19 km), Szlak Konwalii (31 km), Szlak Słoneczny (23 km), Szlak Górski (22 km), Szlak Cysterski (33 km).

Udane zbiory
Grzybobranie

Grzybobranie to jeden z naszych sportów narodowych, a Wielkopolska ma doskonałe warunki do uprawiania tej pasji.
Od końcówki sierpnia do późnej jesieni Wieleń i okoliczne lasy stają się mekką grzybiarzy.

Dla całej rodziny
Stadnina koni

Wycieczka do stadniny koni położonej w Wieleniu to niewątpliwie atrakcja dla ich miłośników. Stadnina „Stara Stajnia” dysponuje krytą ujeżdżalnią. Oferuje wycieczki bryczką, przejażdżki wierzchem, w siodle oraz taborem cygańskim.

W bliskiej odległości
Wycieczki samochodowe
Wolsztyn 20km
Parowozownia

Parowozownia Wolsztyn jest nadal czynną lokomotywownią, z której codziennie wydawane są parowozy do prowadzenia planowych pociągów pasażerskich na trasie do Poznania. Jest to jedyne takie miejsce gdzie można obejrzeć warsztaty, maszyny i urządzenia oraz inne obiekty zaplecza technicznego służące utrzymaniu i naprawie parowozów. Nie jest to skansen ani muzeum specjalnie utworzone dla prezentacji parowozów i ich zaplecza, ale czynna od ponad 100 lat prawdziwa parowozownia. Tylko tutaj codziennie można zobaczyć gorący, buchający parą parowóz.

Leszno 35km
Centralna szkoła szybowcowa

Wycieczka do największego szybowcowego ośrodka w Polsce z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń. Szkoła proponuje loty zapoznawcze szybowcem, samolotem oraz balonem.
Niemałą atrakcją, z której skorzystać mogą dorośli i dzieci już od 5 r.ż. jest lot w największym tunelu aerodynamicznym w Europie Środkowo-Wschodniej. Organizatorem lotów jest FreeFlyCenter, zlokalizowany przy Szkole Szybowcowej.
W Lesznie warto również odwiedzić Rynek z barokowym ratuszem.

Górsko 8km
Galeria Rzeźby Ptaków

W Górsku czeka na zwiedzających ekspozycja 300 ptaków rzeźbionych w drewnie, wykonanych w naturalnej wielkości i ubarwieniu, które zamieszkują Przemęcki Park Krajobrazowy. Zwiedzaniu towarzyszą naturalne odgłosy ptaków. Ze względu na unikalny charakter, galerię co roku odwiedza kilkanaście tysięcy osób z kraju i zagranicy. Marian Murek, autor tej oryginalnej ekspozycji zaprasza również do obejrzenia naturalnej wielkości rzeźb postaci z „Pana Tadeusza”, które są efektem organizowanych przez niego międzynarodowych plenerów malarsko-rzeźbiarskich.

Zobacz

Atrakcje dla dzieci

Laba Wieleń to miejsce, które dostrzega jak ważne są udogodnienia dla dzieci. Specjalnie z tego powodu przygotowaliśmy kilka udogodnień aby umilić pobyt naszym najmłodszym Gościom i ich rodzicom.
ZObacz
Laba Wieleń
Regulamin
Wykonanie:
NFHotel